Mankenler Oyuncular

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy kimdir? Aslen nereli ve gerçek yaşı kaçtır?
İçerde dizisindeki rolüyle sık sık adını duyduğumuz Çağatay Ulusoy kimdir? Kaç yaşındadır ve aslen nerelidir. Hakkında merak ettiğiniz konuşa için sizlerde Çağatay Ulusoy’un biyografisini okumaya devam edebilirsiniz.
Genç kızların yakından takip ettiği yakışıklı ve başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy, son projesi olan içerde dizisiyle adından oldukça söz ettirmiş durumda dizide Sarp karakterini canlandırmaktadır. Show TV’nin izlenme rekorları kırdığı bu özel projede başrolde yer almıştır.

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 yılında hayata gözlerini açmıştır. İstanbul un Bakırköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncunun annesi Boşnak göçmeni iken babası da Bulgaristan göçmenidir. 1 erkek kardeşe sahiptir.
2010 yılında hayatının dönüm noktası olarak karşısına çıkan Best Model of Turkey yarışmasına katılarak yarışmanın 1.si olmuştur. Yarışma ile reklam dünyasına adım atan Çağatay Ulusoy, hayatına mankenlik yaparak devam etmiştir. Mankenlik kariyerinde ünlü yönetmenlerle tanışarak özel proje ve dizilerde yer almaya başlamıştır. İlk tv projesi olarak Medcezir dizisi ile ekranlarda büyük bir başarı sergilemiştir. Bu projenin ardından fraklı dizi ve film teklifleri alarak dizilerin aranan jönü haline gelmiştir.
Çağatay Ulusoy eğitim hayatı
Çağatay Ulusoy oyunculuğun yanı sıra İstanbul Üniversitesinin Peyzaj bölümünden mezun olmuştur.
Birçok dizi ve film projesinde yer alan Çağatay Ulusoy son olarak Show TV’nin izlenme rekorları kıran içerde dizisindeki rolüyle sarp karakterini oynadı.
Çağatay Ulusoy Filmler ve dizi projeleri nelerdir?
2010 da yayına giren Recep İvedik Dansçı olarak yer aldı
2011 gösterime giren Anadolu Kartalları filminde görev aldı
2015 d gösterime giren Delibal filminde Barış Ayaz karakterini canlandırmıştır
Arka Sokaklar dizisi, Adını Feriha Koydum, Eve Düşen Yıldırım, Emir’in Yolu, Medcezir

Bir önceki yazımız olan Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.