Deniz Çakır Kimdir?

Deniz Çakır Yaşı Boyu Kilosu?

31 Aralık 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelen Deniz Çakır, Ayrancı Yabancı Dil Ağırlık Lise’den ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezun olmadan önce de Cihan Ünal’dan ders alan oyuncu ilk defa bir tiyatro oyununda Zeynep Eronat’ın oyunculuğundan çok etkilenmiştir. Konservatuarda okuduğu sıralarda radyo tiyatrosuyla ilgilenmiş ve seslendirme çalışmaları yapmıştır.

Deniz Çakır’ın boyu 1.75 m, kilosu ise 62 kg’dır. Koyu yeşil göz rengine sahip olan oyuncu Oğlak burcudur.

İlk Dikkat Çeken Rolü Alev

Mezun olduktan sonra ekranlarda ilk dikkat çeken rolü Kadın İsterse dizisindeki Alev rolüdür. Kötü kadın rollerinden biri olmasına rağmen çok sevilmiştir. Diziden sonra dizinin yapımcısı Birol Güven kendisine başka iki dizide daha rol vermiş ama diziler düşük reyting sonucu yayından kaldırılmıştır.

Bu iki küçük denemeden sonra çıkış yaptığı asıl rol Yaprak Dökümü’ndeki Ferhunde rolüdür. Bu rolle beraber Deniz Çakır yurt dışında da geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.Zuhal Olcay ve Mahir Günşıray’la birlikte yer aldığı İffet dizisinde de başrol oynamıştır.

Sinema Filmleri, Tiyatro Oyunculuğu ve Fotoğrafçılık

İlk olarak Türkiye’de gösterime girmeyen Kako Si adlı bir sinema filminde başrol oynayan Deniz Çakır 40 isimli sinema filminde de başrol oynamıştır. Ama en çok Özcan Deniz’le başrol oynadığı Ya Sonra filmi dikkat çekmiştir.

Uyarca adlı bir tiyatro oyununda yer almıştır. Aşk Sözleri isimli tiyatro oyunundaki performansı ile de Afife Jale Tiyatro Ödülleri’ne aday gösterilmiştir. Oyuncu uzun yıllar fotoğrafçılıkla ilgilenmiştir ve bir fotoğraf sergisi açmak istemektedir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Meryem rolüyle dikkat çeken oyuncu bir süre önce diziden ayrılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Caner Cindoruk Kimdir Kaç Yaşında? başlıklı makalemizde Caner Cindoruk Boyu, Caner Cindoruk Nereli ve Caner Cindoruk Yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir