Oyuncular Ünlüler

Farah Zeynep Abdullah Kimdir ?

 Farah Zeynep Abdullah Yaşı Boyu Kilosu?

1989 yılının 17 Ağutos’unda dünyaya gözlerini açan Farah Zeynep Abdullah İstanbul doğumludur. İsminin arapça kökenli olmasının sebebi babasının arap kökenli olmasından dolayıdır. Ayrıca annesi boşnaktır. Aslan burcu olan güzel oyuncu Farah Zeynep’in boyu 1.60m kilosu ise 60kg civarlarındadır.

Tiyatro ve müzik ile küçük yaşlardan beridir ilgilenmektedir. Eğitim hayatı babasının iş için İngiltere’ye gitmesinden dolayı kesintiye uğramıştır. Lise birinci sınıftayken ortaya çıkan bu taşınma liseyi İngiltere’de fransızca olarak devam etmesine sebep oldu. Tiyatro ve medya eğitimi almıştır.

Lise eğitimini İngiltere’de tamamlamasının ardından üniversiteyi de İngiltere’de okumak istemiştir. Ancak Farah Zeynep Abdullah‘a tam o sıralarda Öyle bir Geçer ki Zaman dizisinden teklif almıştır. Bu teklifi kabul ederek eğitimine ara vermiştir. Dizi tecrübesinden sonra Yazan/Yöneten ismi Yılmaz Erdoğan olan Kelebeğin Rüyası’nda rol almıştır. yılında tekrar dizi yapımlarında çeşitli roller oynamıştır. Unutursam Fısılda filminde oynayan oyuncu bazı yapımlarda Türkçe seslendirme de yapmıştır.

Oynadığı Diziler

2010-2012 Öyle Bir Geçer Zaman ki – Aylin Akarsu Talaşoğlu
2014 Kurt Seyit ve Şura – Şura

Oynadığı Filmler

2013 Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz
2014 Bi Küçük Eylül Meselesi – Eylül
2014 Unutursam Fısılda – Ayperi
2018 Bizim İçin Şampiyon(Bold Pilot) – Begüm

Bir önceki yazımız olan Tolga Çevik Kimdir Vikipedi? başlıklı makalemizde tolga çevik boyu ve tolga çevik nereli hakkında bilgiler verilmektedir.