Oyuncular

Furkan Andıç Kimdir?

Star TV’nin reyting rekortmeni dizisi Kardeş Çocukları’nda rol alan ve adından söz ettiren Furkan Andıç kimdir? İşte yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler; 4 Nisan 1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Furkan Andıç, ilkokul ve lise dönemlerini Ataşehir’de tamamlamıştır. Ukrayna’da Kiev PoliteknikUniversitesi’nde hazırlık ve dil eğitimi alan oyuncu, ikinci senesinde ise ekonomi bölümünde okumuştur. Furkan Andıç nereli gibi soruları merak edenler için kendisi aslen İstanbul doğumludur.

Furkan Andıç Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışında aldığı eğitimi tamamladıktan sonra üniversite okumak için İstanbul’a geri dönen ünlü oyuncu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümüne başlamış ancak daha sonrasında Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne geçiş yapmştır. Furkan Andıç boyu ile dikkat çeken ünlüler arasında yer alır. Furkan Andıç’ın boyu 1.90 cm dir. Furkan Andıç sevgilisi Dilan Çiçek Deniz ile bir dönem birliktelik yaşamış ancak kısa süren ilişkinin ardından ayrılmıştır.

Furkan Andıç’ın Oynadığı Diziler

2011 senesinde Kolej Günlüğü, 2012 senesinde Umutsuz Ev Kadınları, 2013 senesinde Aşk Ekmek Hayaller ve Yağmurdan Kaçarken, 2014 senesinde Kaçak Gelinler, 2015 senesinde Kırgın Çiçekler, 2016 senesinde Tatlı İntikam, 2017 senesinde Meryem ve 2019 senesinde Kardeş Çocukları gibi dizilerde rol alan yakışıklı oyuncu, bu zamana kadar pek çok başarılı projede adından söz ettirmiştir. Son olarak Star TV ekranlarında seyircisi ile buluşan Kardeş Çocukları adlı dizide oynamaktadır.

Furkan Andıç’ın Rol Aldığı Filmler

Oyunculuk kariyeri boyunca yalnızca tek bir filmde oynayan Furkan Andıç, 2017 senesinde Damat Takımı adlı filmde rol almıştır. Kariyerini dizi sektörüne daha fazla adayan ve 2011 senesinden bu yana aktif bir dizi kariyerine sahip olan yakışıklı oyuncu, son dönemlerde Star TV’nin reyting rekortmeni dizisi Kardeş Çocukları ile adından söz ettirmektedir. Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Murat Daltaban, Afra Saraçoğlu gibi isimlerle aynı kadroyu paylaşmaktadır. 2016 senesinde Leyla Lydia Tuğutlu ile başrollerini paylaştığı Tatlı İntikam dizisi ile Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, yılın en iyi çifti ödülünü kazanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Farah Zeynep Abdullah Kimdir ? başlıklı makalemizde Farah Zeynep Abdullah boyu, Farah Zeynep Abdullah nereli ve Farah Zeynep Abdullah yaşı kilosu hakkında bilgiler verilmektedir.