Fenomenler

Mustafa Miraç Kaya Kimdir?

Konya’da doğup Ankara’da büyüyen Mustafa Miraç Kaya hakkında internet üzerinden çokça sorulan kimdir, nerelidir gibi sorulara cevap arayacağız.

15/11/1985 doğumludur. Dans ile başladığı kariyeri dansın her alanına yayılmıştır. Birçok dans türünde yüksek başarı gösterip Türkiye Avrupa şampiyonluğu başarıları kazanmıştır. Bunun dışında birçok ikincilik başarısı da vardır.

Lisede bu başarılara imza attıktan sonra üniversite hayatında güzel sanatlar dalında başarılar göstermiştir. Çevresinin beğenisini topladığı yazılarla başladığı bu yolda kitap yazarlığına ulaşmıştır.

2004 yılında “tepeden tırnağa boşluk” adlı kitabı yazmıştır. Bu kitapta beğeni topladıktan 2 yıl sonra dallar meyveye durdu, kabus gibi birkaç sefer daha beğeni toplayan kitaplarla gündeme gelmiştir. Barış kervanı isimli tiyatro oyununun yazarı da kendisidir.

Daha sonrasında ise televizyonda birçok haber programın sunuculuğunu yapmıştır. Özellikle “Yıldız Sensin” haber programı en çok izlenen haber programıdır.

Bununla da yetinmeyen Miraç Mustafa Kaya, Hayal Et FM ile kariyerini bir üst noktaya çıkartmıştır. Sahibi olduğu bu radyoda sizden gelenler programını sunup ününe ün katmıştır.

Bir önceki yazımız olan Murat Sakaoğlu Kimdir ? başlıklı makalemizde murat sakaoglu ve murat sakaoğlu boyu hakkında bilgiler verilmektedir.