Oyuncular

Onur Saylak Kimdir?

Beğeni ile izlenen vatanım sensin dizisinde aldığı, Albay Tevfik rolü ile ünü daha çok arttığından, onur saylak kimdir sorusu sanal alemde sıkça dolaşıyor.

Kişisel Özellikleri ve Sosyal Yaşantısı

Tam adı Arif Onur Saylak olan ünlü oyuncu 1977 Ankara doğumludur (yay burcu). Oyunculuğunun yanı sıra giyimi ile de dikkat çeken ve 77 kilo olan onur saylak boyu 1.80 cm dir. birçok rolün aranan ismi olmuştur. 2011 yılında, oyuncu Tuba Büyüküstün ile Paris’te evlenen Saylak’ın, bu evlilikten ikiz kızları bulunuyor. Eşinden 2017 yılında ayrılan Saylak’ın, son zamanlar da beraber olduğu ve el ele görüntülendiği sevgilisi merak edilmekte ve onur saylak sevgilisi kim başlıklı haberler sosyal medyada sıklıkla görülmektedir. Onur Saylak’ın merak edilen sevgilisi, basın danışmanı olan Gözde Yılmaz’dır ve uzun bir süreden beri beraberdirler.

Onur Saylak Kimdir Hayatı ve biyografisi.

Biyografisi

Ünlü yönetmen ve oyuncu Onur Saylak, yükseköğreniminde hem Orta doğu teknik üniversitesi (fizik bölümü), hem de Ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinde (kamu yönetimi bölümü) kısa bir eğitim dönemi geçirdi. Bu üniversitelerdeki eğitimlerini yarım bırakan Saylak, Bilkent üniversitesi tiyatro bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Üniversite eğitimi esnasında devlet tiyatrolarında rol alan Saylak’ın, bu güne kadar almış olduğu ödüller şunlardır:

1. 2009 – 2. Yeşilçam ödülleri en iyi erkek oyuncu

2. 2009 – 41. Siyad Türk sineması ödülleri – en iyi erkek oyuncu

3. 2017 – 24. Uluslararası Adana film festivali SİYAD en iyi film, Adana izleyici ve Yılmaz Güney ödülleri (3 ayrı ödül)

Önemli Film ve Dizileri

Şahsiyet dizisi ile Daha ve orman filmlerinin yönetmenliğini de yapan Saylak’ın rol aldığı önemli film ve dizileri şunlardır:

Filmler

1. Denizden gelen

2. Güz sancısı

3. Sonbahar

4. Mavi dalga

5. Rüzgarın hatıraları

Diziler

1. Bizim evin halleri

2. Aşk buraya uğramıyor

3. Yabancı damat

4. Ne seninle ne sensiz

5. Kod adı: Kaos

6. Nefes

7. Gönülçelen

8. Ağır roman yeni dünya

9. Hayat ağacı

10. Hatırla gönül

11. Vatanım sensin

12. Çarpışma Dizisi

Bir önceki yazımız olan Furkan Andıç Kimdir? başlıklı makalemizde furkan andıç boyu hakkında bilgiler verilmektedir.