Timuçin Esen Kimdir
Oyuncular

Timuçin Esen Kimdir?

Show TV’de ekranlara gelen Gülperi dizisi ile adından söz ettiren Timuçin Esen kimdir sorusunu merak edenler için işte yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler; 14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Timuçin Esen, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul’a geçiş yapmıştır.

Timuçin Esen Hakkında Merak Edilenler

İtalya ve Amerika gibi ülkelerde tiyatro eğitimi alan yakışıklı oyuncu Timuçin Esen biyografi içerisinde de bu bilgilere ulaşılabilir. Öğrencilik senelerinde “Çıkmaz Sokak” adındaki orta metrajlı bir filmde yer alan Timuçin Esen boyu ile de dikkat çeken ünlüler arasında yer alır. 1.87 cm boyundaki yakışıklı oyuncu, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek oyunculuk hayatına başlamıştır.

Timuçin Esen’in Oynadığı Diziler

2003 senesinde Deliyle Geçen Geçene ve Gurbet Kadını, 2005 senesinde Hırsız Polis, 2008 senesinde Göl, 2013 senesince Vicdan, 2014 senesinde Gönül İşleri, 2016 senesinde Bodrum Masalı ve 2018 senesinde Gülperi olmak üzere birçok dizide rol alan Timuçin Esen, sinemada da etkin bir oyuncudur.

Timuçin Esen’in Rol Aldığı Filmler

2005 senesinde Gönül Yarası, 2011 senesinde Labirent, 2013 senesinde Senin Hikayen ve 2014 senesinde Kumun Tadı, 2018 senesinde Müslüm adlı filmlerde rol almıştır. Rol aldığı dizi ve filmlerle adından söz ettiren Timuçin Esen, son dönemlerde Nurgül Yeşilçay ile başrolü paylaştığı Gülperi dizisinde Kadir karakterini canlandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sinem Ünsal Kimdir? başlıklı makalemizde Sinem Ünsal kimdir ve Sinem Ünsal nereli hakkında bilgiler verilmektedir.