Aleyna Tilki Kimdir Nereli Yaşı Bİlgi?

Şarkıcılar

Aleyna Tilki Kimdir?
Aleyna Tilki 28 Mart 2000 tarihinde Konya da dünyaya gelmiştir. Babası Konyalı annesi ise Trabzon’un Of ilçesindedir. Şu anda hala lise öğrenimi görmekte olan Aleyna Tilki 165 cm boyunda ve 48 kilo ağırlığındadır.

Kazandığı paralarda müzik alanında eğitimine devam edeceğini belirten Aleyna TİLKİ, çok küçük yaşlardan itibaren şarkıcı olmayı ve kendisinde böyle bir yeteneğinin olduğunu belirtmektedir. Sesini ve müzik tarzını annesinden aldığını da yapılan röportajlarda belirtmektedir.

Müzik Dünyasına Girişi

Ağustos 2016 da düzenlenen Yetenek sizsiniz TÜRKİYE adlı programa katılarak ilk kez televizyonlarda görülmüştür. Buradaki sesi ve özellikle tarzı ile gençlerin hayranlıklarını kazanmış ve genç kızlara ideal olmuştur. Besteci Emrah KARADUMAN ile ilk çalışmasına başlayan Aleyna TİLKİ,”Cevapsız Çınlama” sınglel’ında vokal olarak yer almıştır.2016 yılında Youtube de yayımlanan klibi ile Türkiye de en fazla izlenen klip olma unvanını yakaladı. Yıl içerisinde 300 milyonu gecen izlenme rekoru ile Türkçe şarkı klip listesinde kendine yer buldu. Aynı şarkı müziktopTR listesinde 2. Sırada kendisine yer buldu.
İlk singlelı başarı ile dolu olan Aleyna Tilki 2017 yılında “Sen Olsan Bari” adlı ikinci singlelı ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Yine Youtube de en fazla izlenen şarkı unvanını alacak olan Aleyna Tilkinin “Sen Olsan Bari” çalışması hayranları tarafından oldukça tutulmuştur.
2017 yılında çıkartmış olduğu “Sen Olsan Bari” single ile hala en fazla izlenen şarkıcı durumundadır.

Bir önceki yazımız olan Ezhel Kimdir Vikipedi Nereli başlıklı makalemizde ezhel boyu ve ezhel sevgili ecem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir