Klüb Başkanları Ünlüler

Ali Koç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ali Koç Kimdir ve Nereli?

Fenerbahçe’nin yeni başkanı olarak tarihe adını yazdıran Ali Koç, son dönemlerin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Ali Koç, kimdir ve bundan önceki kariyerinde nerelerde çalıştı ve hangi görevlerde bulundu gibi soruların yanıtları birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Ali Koç Kimdir?

1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, 1990 yılında iş hayatına atılmış olup, American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme

 Programında yer almıştır. Oldukça başarılı bir geçmişe sahip Koç, Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme

Fakültesini bitirdikten sonra eğiti hayatına Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla devam etmiştir. 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı görevinde yer almasının yanı sıra, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı dahil olmak üzere birçok üst düzey görevde de yer almıştır.

Ali Koç Nerede Doğmuştur Ve Aslen Nerelidir?

Ali Koç’un nereli olduğu merak ediliyor. Ali Koç İstanbul da doğmuştur. Ailesinin ise çok eskilere dayanan bir kökü olup, söylentilere göre Siyonist olduğunu iddia edenler bile var. Fakat bu görüşe karşı çıkan ve destekleyenlerin söylemlerini dikkate alırsak, Osmanlı zamanın da Koç ailesinin Siyonistlere yardım ettiği ve Filistin devletinin kurulması ve Osmanlıdan ayrılması için çok çabaladığı söyleniyor. Fakat son dönemlerde bu konuda birçok paylaşım yapılarak tarihçiler bu bilgileri yalanlamaktadır.
Ali Koç Fenerbahçe Başkanı Nasıl Oldu?
Küçüklüğünden beri aşırı fanatik bir çocuk olan Ali Koç, Fenerle yatıp, Fenerle kalkan bir kişiliğe sahiptir. Uzun yıllardır Fenerbahçe’ye farklı şekillerde hizmet veren Koç, kısa süre önce başkanlığa talip oldu ve bunun için çok çabaladı. Onu destekleyenlerle birlikte 16 yıldır başkanlık görevinde bulunan Aziz Yıldırım’ı geçerek başkanlık görevini üstelendi.

Bir önceki yazımız olan Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.