Aslı Enver Kimdir Nereli?

OyuncularÜnlüler

Aslı Enver kimdir nerelidir, kardeşleri kimdir, kaç yaşında ve anne babası hakkında bilgiler yazının devamındadır.

Aslı Enver Kimdir ?

Aslı Enver 10 Mayıs 1984 yılında dünyaya geldi. Londra’da yer alan ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan Aslı Enver iki kardeş sahibidir. Bir abisi ve bir de kız kardeşi vardır. Babasının asıl işi tekstildir ve Kıbrıs Türkü’dür. Annesinin adı ise Dilek’tir.

Annesi Türkiye’deki eğitimine devam etmek için Londra’ya gitmiş ve burada Aslı Enver’in babası ile tanışmıştır. Sonrasında ise evlilik gerçekleşmiştir. İlkokulunu Londra’da okuyan Aslı Enver 1996 yılına kadar Londra’da yaşamıştır. Sonrasında ise ailesi ile beraber İstanbul’a taşınmıştır. 1996 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiş ve buraya yerleşmiştir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine başlayan Aslı Enver burayı başarıyla tamamlamış ve mezun olmuştur. Liseyi tamamladıktan sonra Haliç Üniversitesinde Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Buradaki eğitimini de başarı ile tamamlayan Aslı Enver Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Murat Boz ile bir ilişkisi olan Aslı Enver’in bu ilişkisi çok konuşuldu. Bir süre sonra ayrılık kararı alan çift ayrı evlerde yaşamaya başladı. Aslı Enver eşyalarını alarak kendi evine tekrar geri döndü.

Aslı Enver Boyu Kilosu ?

Aslı Enver’in fiziksel özellikleri incelendiğinde ise 54 kilo olduğu göze çarpıyor. Ayrıca 1,68 m boya sahiptir. Göz rengi ise kahverengidir. Doğal saçlarının rengi ise koyu kahverengi olarak dikkatlerden kaçmıyor. Boğa burcuna sahip olan güzel oyuncu birçok kişi tarafından da takip ediliyor.

Aslı Enver’in Oynadığı Diziler

Farklı birçok dizide görev alan güzel oyuncu 2003 yılında Hayat Bilgisi ile tanınmıştır. İlk olarak burada yer alan dizide Türk halkı ile tanıştırılmıştır. Sonrasında ise sene 2007’yi gösterdiğinde bir dönemin efsane dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde rol almıştır. Buradaki oyunculuğu ile birçok insanın beğenisini toplamıştır. Bu dizide Mine Ergun karakterine hayat vermiştir.

Başrolde oynadığı için birçok insan tarafından kısa süre içerisinde tanınmıştır. 2012 yılında ise yine devrin önemli dizilerinden birisi olan Suskunlar dizisinde rol almıştır. Bu dizide de başrol oyuncusu olan Aslı Enver televizyonların önemli isimlerinden birisi olmayı başarmıştır. Son olarak 2013 yılında ‘’Kayıp’’ dizisinde ve ‘’Tamam Mıyız?’’ sinema filmlerinde görev almıştır. Şuanda ise İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya Boran karakterini canlandırmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Hakan Yılmaz Kimdir Boyu Nereli? başlıklı makalemizde hakan yılmaz boyu, hakan yılmaz nereli ve hakan yılmazın oynadığı diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir