Burak Deniz Kimdir Nerelidir ve Boyu?

Bizim HikayeOyuncularÜnlüler

Burak Deniz Biyografisi

Bu makalede edineceğiniz bilgiler Burak Deniz kimdir, Burak Denizin memleketi,  nerede doğmuştur, Burak Deniz kaç yaşındadır gibi popüler soruların cevaplarıdır.

Yakışıklı oyuncu Burak Deniz 17 Şubat 1991 tarihinde İzmit’te dünyaya geldi. Sanat tarihi mezunudur. Kova burcudur. Oynadığı dizilerin sırası şöyledir;
Kolej Günlüğü
Sultan 
Medcezir
Gecenin Kraliçesi
Tatlı Küçük Yalancılar
Aşk Laftan Anlamaz.

2011 yılında yapımcılığını Timur savcının yaptığı Kolej Günlüğü adlı dizide Onur karakterini canlandırırken Özge Çelik ve Furkan Andıç ile birlikte oynadı. 2012 yılında Sultan dizisinde Tarık karakterini canlandırırken Nurgül Yeşilçay Şahin Irmak, Nur Sürer, Settar Tanrıöğen ile oynadı. 2013-2014 yılları arasında Kaçak dizisinde Burak Topçuoğlu karakterini canlandırırken, Gürkan Uygun, Berk Hakman ve Begüm Birgören ile rol almıştır. Oyunculuğa olan hevesini şu sözlerle açıklıyor; “beni Anneannem büyüttü ve onun sayesinde siyah beyaz Türk filmlerini bol bol izledim alışkanlık yaptı” diyor. İzlediğim her filme kendimi koyardım ufakken hep ekranın diğer tarafında olmak isterdim diye ekliyor. Ben yeni ve farklı şeylere açacağım yaşamayı seven bir adamım. Tatlı küçük yalancılar dizisinde birlikte rol aldığı Büşra Develi ile ilişki yaşamaktadır. Tam bir hayvanseverdir ve bir köpeği vardır. Anne babası Burak Deniz çok küçükken ayrılmışlardır.

 

Bir önceki yazımız olan İrem Helvacıoğlu Kimdir Nereli başlıklı makalemizde İrem Helvacıoğlu boyu ve sen anlat karadeniz nefes hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Burak Deniz Kimdir Nerelidir ve Boyu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir