Caner Cindoruk Kimdir Kaç Yaşında?

KadınOyuncular

Caner Cindoruk Kimdir?

Caner Cindoruk 17 Nisan 1980’de Adana’da doğmuştur. Babası iki kez Orhan Kemal Öykü Ödülü sahibi olan Zafer Cindoruk’tur. İki kardeşi daha olan Caner Cindoruk küçük yaşta tiyatroyla ilgilenmeye başlamıştır.

Amcası Erdal Cindoruk da tiyatro oyuncusudur. Ailesi tiyatro eğitimi almasını

 

desteklemiştir. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlkokuldan itibaren bütün öğrenim hayatı boyunca tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Caner Cindoruk Tiyatro Geçmişi

Caner Cindoruk 1997’de Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber oyunlarda rol almaya başlamıştır. Fehim Paşa Konağı oyunundaki Yusuf rolü ilk profesyonel oyunculuğudur. Daha sonra televizyonda pek çok dizide rol alan Caner Cindoruk tiyatroyu da hiç bırakmamıştır.

Kuğular Şarkı Söylemez, Ada, Yalancı Aranıyor, Soyut Padişah, Yedi Papağan Limited, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı, Komşu Köyün Delisi, Uçurtmanın Kuyruğu, Titanik Orkestrası, Pandaların Hikayesi, Köpek, Kadın, Erkek rol aldığı başlıca tiyatro oyunlarıdır.

Ayrıca Kuğular Şarkı Söylemez, Ada, Suçlular Çağı, Suçsuzlar Çağı ve hayvan Çiftliği oyunlarının yönetmenliğini de yapmıştır. İstanbulname adlı müzikalde Tulumbacı Eğrikapılı Ali rolünü de canlandırmıştır.

Televizyon Dizileri ve Sinema Filmleri

Caner Cindoruk‘un rol aldığı ilk sinema filmi Beynelmileldir. Gergedan Mevsimi, Çalsın Sazlar ve Dar Elbise yer aldığı en bilinen sinema filmleridir. Hanımın Çiftliği, Aramızda Kalsın, İstanbul Sokakları da rol aldığı dizilerden bazılarıdır. Caner Cindoruk halen Kadın dizisinde Sarp Çeşmeli  rolüyle oynamaktadır. Yüksek izlenme reytingi olan dizideki oyunculuğuyla çok beğenilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Necip Memili Kimdir? başlıklı makalemizde Necip Memili, Necip Memili boyu ve Necip Memili çukur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir