Defne Samyeli Kimdir ?

MankenlerOyuncular

Defne Samyeli Boyu, Kilosu, Kızı Hakkında Bilgi

Defne Samyeli 17 Mart 1972 tarihide doğmuştur. Kilosu ise 57 boyu ise 1,72 metredir. Göz rengi mavi olan Defne Samyeli’nin doğal saç rengi ise koyu kahverengidir. Samyelinin burcu ise balıktır. Birçok farklı kanalda görev alan Defne Samyeli bugün itibariyle 46 yaşındadır.

Kurtlar Vadisi gibi dizilerde de görev alan Defne Samyeli birçok kişi tarafından seviliyor. İnsanların tanıdığı bir yüz olmayı erken yaşlarda kanallarda yer alarak başarmıştır. Günümüzde halen birçok insan tarafından takip edilmektedir.

Malatyalı bir aileye sahiptir. Malatyalı bu ailenin 2. Çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bir abisi vardır. Abisinin adı ise Sühan’dır. İlk olarak Defne Samyeli TRT İstanbul Radyosu’nda görev aldı. Bu görevini çocuk korosunda almıştır. Burada hobi olarak şarkı söyleyen Defne Samyeli Nişantaşı Anadolu Lisesi’ni üçüncü olarak tamamlamıştır.

Sonrasında ise Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya bölümünü kazandı. İş hayatında yaşadıkları ve yarışmalar sebebiyle okulu yarım kalmıştır. Sonrasında ise yatay geçiş ile iş idaresi bölümüne geçiş yapmıştır. Buradan mezun olmuştur. 24 Nisan 1991 tarihinde Magic Box güzellik yarışmasında Türkiye’nin 3. Güzeli olmuştur.

Buradan sonra ise Senegal’de düzenlenen Dünya Güzellik Yarışması’nda dördüncü sırada kalmıştır. Ancak burada yarışmanın birincisinin elenmesi sebebiyle üçüncülüğe yükselmiş ve üçüncülük tacını giymiştir. Farklı programlarda görev alan Defne Samyeli 1991 yılında Magic Box kanalında sabah programı olan ‘’İyi Günler Türkiye’’ programı ile tanınmıştır. Bu programı ise Ümit Aktan İle Sunmuştur.

Televizyon Hayatı

‘’İyi Günler Türkiye’’ programı ile televizyon dünyasında iyiden iyiye tanınan Defne Samyeli birçok farklı programda da görev almıştır. Tuncay Özkan yönetiminde yer alan Kanal D ana haber bültenlerinde sunuculuk da yapan Defne Samyeli bu sayede iyice tanındı. Ayrıca Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı ve Show TV’de haber editörlüğü, ayrıca yine Show TV’de haber spikerliği görevlerinde yer almıştır. Ayrıca sadece haber sunuculuğu ile sınırlı kalmayan Defne Samyeli ‘’Tek Başına’’ adlı bir albüm çıkararak hayallerini gerçekleştirmiştir.

Defne Samyeli Sevgilisi

Defne Samyeli için Cem Yılmaz ile bir ilişkisi olduğu söylenmektedir. Bu kesin olmamakla beraber bir söylentidir. Ancak son zamanlarda oldukça çok kameralara beraber yakalanmışlardır.

Defne Samyelinin kızlarının ismi Deren ile Derin’dir.

Bir önceki yazımız olan Erhan Kolçak Köstendil Kimdir Biyografisi başlıklı makalemizde erhan kimdir boyu, erhan kolçak kaç yaşında ve erhan köstendil kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir