Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

ÇukurOyuncular

Dilan Çiçek Deniz Boyu Kilosu Yaşı?

28 Şubat 1995 tarihinde Sivas’ta doğan Dilan Çiçek Deniz öğretmen bir ailenin çocuğudur. Annesinin ismi Hale Temizyürek, babasının ismi ise Orhan Deniz’dir. Daha lise yıllarında tiyatro eğitimi almıştır. 3 yıl boyunca tiyatro eğitimini sürdüren Dilan Çiçek Deniz‘in 17 yaşında liseler arası tiyatro yarışmasında aldığı bir tiyatro ödülü vardır.

Önce Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği alanında lisans eğitimine başlamıştır. Daha sonra istediği bölümün bu olmadığına karar vermiş ve tekrar sınava girmiştir. Sınav sonucunda ası ilgi alanı olan Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde eğitim almaya başlamıştır.

Boyu ; 1.77 m

Kilosu; 52 Kg

Güzellik Yarışması Deneyimi ve Oyunculuk

Model olarak çalışmaya başlayan Dilan Çiçek Deniz 2014 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması‘na katılmış ve 2. olmuştur. Miami’de 2015 Kainat Güzellik Yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir. Oyunculuğa Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi ve Burak Deniz gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Bu dizinin ömrü kısa olmuş ve fazla reyting alamadığı için kısa bir süre sonra yayından kaldırılmıştır. Dilan Çiçek Deniz Tatlı Küçük Yalancılarda baş karakterlerden birine hayat vermiştir. Güneşin Kızları adlı dizide de yan rollerden birinde yer almıştır. Bu dizide de Emre Kınay, Evrim Alasya, Hande Erçel, Burcu Özberk, Berk Atan ve Tolga Sarıtaş’la birlikte yer almıştır.

Dilan Çiçek Deniz‘in asıl dikkat çektiği önemli rollerden ilki Bodrum Masalı dizisindeki rolüdür. Bodrum Masalında Şevval Sam ve Timuçin Esen’le birlikte Su Ergüven karakterinde oynamıştır. Balayı adlı sinema filmine de yan rollerden birini üstlenen Dilan Çiçek Deniz halen Çukur adlı dizide başrollerden birinde oynamaktadır. Çukurda Aras Bulut İynemli’nin hayat verdiği Yamaç Koçavalı’nın eşi Sena Koçavalı rolündedir.

Resim Galerisi;

Dilan Çiçek Deniz Ödüller ve İlk Kitabı

Güzel oyuncu 15 yaşında iken Güneşi Annem Sanırdım adlı bir şiir kitabı yazmıştır ancak daha sonra herhangi bir yazarlık ya da şairlik deneyimi olmamıştır. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek Ödüllerinden Yıldızı Parlayan Ödülünü almıştır. Ayrıca Çukur dizisindeki oyunculuğu ile 23. Magazin Gazetecileri Derneği Yılın En İyi Kadın Dizisi Oyuncusu Ödülünü almıştır.

Dilan Çiçek Deniz Victoria’s Secret Başarısı

Dilan Çiçek Deniz son olarak Victoria’s Secret modeli olmak için başvurmuştur. Çok az kişinin çağrıldığı cast direktörü ile görüşmesine çağrılan oyuncu aktif olarak modellik yapmadığı ve yurt dışı deneyimi olmadığı için olumlu bir sonuç alamamıştır.

Ancak Victoria’a Secret hayalinden vazgeçmediğini ve daha sonra tekrar başvuru yapmak istediğini belirtmiştir. Gelecek sene de davet almış ve Victoria’s Secret da mankenlik yapan ilk Türk model olma hayalinin devam ettiğini söylemiştir.

Gerek düzgün fiziği ve gerekse de ışıltısı ile dikkat çekmekte ve gittikçe yıldızı parlamaktadır.
Dilan Çiçek Deniz 2018 Ocak ayında yine kendisi gibi oyuncu olan Furkan Andıç’la sevgiliolduğunu söylemiştir ve bu ilişkisi halen devam etmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yağız Can Konyalı Kimdir? başlıklı makalemizde Yağız Can Konyalı biyografi, Yağız Can Konyalı boyu ve yağızcan konyalı kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir