Emre Karayel Kimdir?

Oyuncular

Emre Karayel Yaşı Boyu Kilosu

Çarkı felek sunucusu Emre karayel kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, boyu kaç, kaç kilo, hangi dizilerde oynadı ve daha nice sorularınıza cevap bu makalededir.

18 Ekim 1972’de Kadirli Adana’da dünyaya geldi. Şuanki kilosu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Emre Karayelin boyu 1.80 cm’dir. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi bitirmesinin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümünü kazanan Karayel bu bölümü tamamlamamayı seçerek üniversite değiştirdi. Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümüne geçiş yaptı.

Üniversiteyi 1999 yılında bitirmesinin ardından TRT de çalışmaya başlayan genç oyuncu burada sunuculuk yaptı ve Çocuk programları hazırladı. İlk olarak 2000 yılında Samet Polat tarafından yönetilen Bizim Evin Halleri isimli dizide oyunculuk hayatına adım attı.

Emre Karayel Bizim Evin Hallerinin ardından 2002 yılında Kuzenlerim 2003 yılında kendisini şöhrete Taşıyan yapımı olan bir İstanbul masalında rol aldı. Kariyerinde en çok ilgi gören dizileri Gümüş, Kurtlar Vadisi Pusu ve Canım Ailem oldu.

TV dizilerinin yanı sıra sinemaya da adım atan Karayel ilk beyazperde deneyimini 2006 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı Polis ile yaşadı. 2007 yılında Zincirbozan 2008 yılında Usta 2009 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından birisi olan Başka Dilde Aşk takip etti. Emre Karayel Türkmax’de yayınlanmakta olan başrollerini Demet Evgar ile paylaştığı bir kadın bir erkek adlı dizide uzun süreli başrol oynamıştır.

Başarılı oyuncu bu makale yazılırken Çarkıfelek programında sunuculuk yapan kimdir sorusunun cevabı olmuştur. Çarkıfelek programını Mehmet Ali Erbil sunmasına alışan bu gözler bakalım sunuculuk yapan Emre Karayeli kabul edecek mi…

Emre Karayel Resimler;

Bir önceki yazımız olan Rıza Kocaoğlu Kimdir Boyu? başlıklı makalemizde rıza kocaoğlu boyu ve rıza kocaoğlu kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir