En Genç Milletvekili Rümeysa Kadak Kimdir Yaşı?

SİYASET

Rumeysa  Rümeysakadak milletvekiliKadak Kimdir Nereli

Rümeysa Kadak Meclise giren en genç milletvekili olarak tarihe geçti. 22 yaşında olan Rümeysa Kadak İstanbul 3. Bölgeden milletvekili olmayı başardı. 16 Mayıs 1996 tarihinde doğmuş olup, Marmara üniversitesi İngilizce bölümünde öğretmenlik okuyor. Genç yaşına rağmen AK parti de MKYK üyeliği yapıyor. Katılım sağladığı diğer projeler ise Marmara üniversitesinde öğrenci konseyinde başkan Kılıçdaroğlulık yardımcılığını sürdürüyor. Genç Kadem projesi sorumlusu olarak da çalışmalarını geleceğe taşıyor.
Rümeysa Kadak Nasıl Başarılı Oldu

7 Mayıs da Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen İstanbul Meridyen Open 17 Uluslararası Münazara Turnuvası ödül törenindeki sergilediği performans ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Buradaki performansı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekmiş ve MKYK listesine alınmıştı.
En Genç Milletvekili Unvanını Taşıyor
Seçilme yaşının düşürülmesi ile birçok genç milletvekili olma yolunda çaba göstermiş olup bunu başaran isimlerden bir tanesi olarak ön plana çıkan Rümeysa Kadak 22 yaşında milletvekili olmayı başardı.
Eğitim Hayatı Başarılı
Rümeysa Kadak okuduğu üniversitede sergilediği başarılı performansı ile de tanınıyor. İngilizce öğretmenliği bölümünde ders notlarının da başarılı olduğu ve kendini geleceğe daha emin bir şekilde taşıyor
İstanbul 3 Bölgeden Seçildi
Seçimlerde Ak partiden aday gösterilerek İstanbul 3 bölgeden 10 sıradan meclise girmeyi başardı. Seçilme yaşının 25’den 18’e düşürülmesi sonrası meclise giren en genç unvanı taşıma özelliğine de sahip oldu.

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Barış Atay Kimdir ve kaç yaşında? başlıklı makalemizde baris atay biyografi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir