Evrim Alasya Biyografisi

Koca Koca YalanlarOyuncularÜnlüler

Evrim Alasya Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 tarihinde doğmuştur. İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Evrim Alasya 75 kilogramdır. Boyu ise 170 cm’dir. Burcu Boğa olan ünlü oyuncu aslen Kıbrıslıdır. Dokuz Eylül Üniversitesinde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Tiyatro bölümünden mezun olan ünlü oyuncu başarılı bir oyuncudur.

Herkesin severek takip ettiği oyuncu olmayı çok da kolay elde etmemiş olan Evrim Alasya farklı dizilerde ve tiyatro oyunlarında görev almıştır. Mezun olduktan sonra ilk olarak şehir tiyatrolarında görev almaya başlamıştır. Şehir tiyatroları sayesinde kendisini göstermeyi başarmış ve ilerleyen dönemde daha başarılı olmuştur.

2015 yılında Kanal D üzerinden yayınlanan ‘’Güneşin Kızları’’ isimli dizi de Güneş karakteri ile büyüleyici bir performans sergilemiştir. Bunlardan öce ise 2014 yılında ‘’Benim Adım Gültepe’’, 2011 yılında ‘’ Muhteşem Yüzyıl’’ 2010 yılında ise ‘’ Gönülçelen’’ gibi yapımlarda rol almıştır.

Evrim Alasya’nın Özel Hayatı Ve Sevgilisi

Evrim Alasya’nın sevgilisi ise Emre Kınay’dır. Emre Kınay ile ‘’ Güneşin Kızları’’ dizisinde beraber rol alan ikili dizi sonrasında ilişki yaşamaya başlamıştır. Birbirine çok yakışan bu çift dizideki etkiyi gerçek hayatta da sürdürmektedir.

Eşsiz oyunculuğu ile göz dolduran Evrim Alasya televizyonda birçok dizi ve programda da yer almıştır. Buna ek olarak gelecek sezonlarda da başka dizilerde rol alması kaçınılmaz gibi gözüküyor. Farklı birçok karakteri canlandıran ünlü oyuncu hem özel hayatında hem de iş hayatında oldukça başarılıdır.

Bir önceki yazımız olan Defne Samyeli Kimdir ? başlıklı makalemizde defne samyeli boyu, defne samyeli burcu ve defne samyeli kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir