Hacer Tülü Kimdir Nereli?

hacer tülü kimdir
MankenlerOyuncular

Hacer Tülü Kimdir NERELİDİR?

İzmirli Anne ve Babanın kızı olarak 10.04.1978 yılında İzmir de dünyaya gelmiştir. Hacer Tülü‘nün Annesi İzmir Bornovadan Babası İzmir Karşıyakalıdır. Ayrıca ailesi Boşnak göçmenidir. İlköğretimini piyale ilkokulunda tamamlamıştır. Orta ve lise eğitimini bayraktar lisesinde tamamlayan ünlü şarkıcı üniversite öğrenmeni Anadolu Üniversitesi Acık öğretim fakültesi Halkla İlişkiler üzerine tamamlamıştır.

Hobileri nelerdir

Lise ve üniversite öğrenimi sırasında basketbol ve jimnastik alanlarına ilgi göstermiştir. Modellik yapmak şarkı söylemek hobileri arasında bulunmaktadır.

Mesleki Hayati

Hacer Tülü 1996 yılında mankenlik alanında iş hayatına başlamıştır. İzmirli ünlü modelist Zuhal Yorgancının yönlendirmesi ile İzmir Şafak Fişek güzellik ve mankenlik ajansında eğitim almıştır. Zeraafet ve mankenlik eğitimini

aldıktan sonra 2 yıl boyunca Şafak Fişek ajansında modellik yapmıştır.1999 yılında evlenen ünlü şarkıcının 2003 yılında İlayda adlı kızı olmuştur.

2006 yılında İstanbul yerleşti ve 2008 yılına kadar modellik yapmıştır.2008 yılında Abdullah Şahin tiyatrosunda oyunculuk yapmıştır.”Namussuzum ki namusluyum ve çılgın yenge” oyunlarında rol almıştır.

2008 yılına gelince Sel Agenc mankenlik ajansına ortak oldu ve mankenlik ajansını yönetiminde bulundu. Defileler, açılış törenleri düzenlemiştir.2010 yılında yakın arkadaşının ısrarı sonucunda Zehra Belevvi den Şan eğitimi almış ve müzik sektörüne adımını atmıştır. Özellikle “Mabed” ve “Ömür Törpüsü” adlı çalışmaları ile geniş kitlelere ulaşmıştır.

Hacer TÜLÜ bir süredir bordum eğenlce mekânlarında konser veren ünlü sanatçı 21.06.2018 tarihinde konser sırasında çıkan silahlı çatışmada yaralanmış ve hayatını kaybetmiştir.

Bir önceki yazımız olan Alişan'ın Eşi Buse Varol Kimdir Nereli ? başlıklı makalemizde alisanin esi buse kimdir, buse varol kimdir ve buse varol nereli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir