İrfan Değirmenci Kimdir?

ÜnlülerYouteberlar

İrfan Değirmenci Biyografisi

Tarafsız daha doğrusu işçi, emekçi ve ezilenin tarafında olan ve herhangi bir din, mezhep, ırk, alt kimlik ayrımı yapmadan araştırmacı gazetecilik görevini icra eden İrfan Değirmenci kimdir, yaşı,, boyu, nerelidir gibi biyografi bilgisi derlenip makalede anlatılmıştır.

Boyu 1.72 metredir. Kilosu hakkında bilgi yoktur. 3 Kasım 1977 yılında Antalya’da doğan İrfan Değirmenci liseyi burslu olarak kolejde okumuştur. Daha sonra Ankara Üniversitesinde İletişim Fakültesinde eğitim almıştır. 1996’da Ankaranın yerel kanalı olan Ostim Tv’de sunuculuk yapmıştır. 1999 yılında ATV’ye geçmesiyle hızlı bir yükseliş yakalamıştır.

Daha sonra Star, Cnn Türk, Kanal D ve Fox Tv’de haber sunuculuğu yapmıştır. Ancak 2017 Şubatında Kanal D İfan Değirmenci’nin işini sonlandırmış ve tazminatsız olarak kovmuştur. Bu kovulmaya sebep olarak Referandumda ne oy vereceğini açıklamasını göstermiştir.

Bir başka Doğan Medya köşe yazarı Evet oyunu kullanacağını söylemesine rağmen kovulmamıştır. İşsiz kaldıktan sonra sahnelerden ve Youtube üzerinden sesini duyurmuştur. İşsizkalınca kirasını ödeyemediği için tekrar Ankaraya yerleşmiştir. Şu sıralarda Oğuzhan Uğurun teklifiyle Babala Tv adlı youtube kanalında İrfanı Hür programı yapmaktadır.

Ayrıca İrfan Değirmenci kimdir sorusunu kendisi şöyle yanıtlamıştır;

ben Ankaralıyım öyle anlatıyorum kendimİ, burada doğdum büyüdüm 1977 yılında Ankara’da doğdum işçi emeklisi bir baba ile ev kadını bir annenin 2. Çocuğuyum Ankara kolejini bitirdim burslu olarak. TED Ankara Koleji’ni. Sonra Ankara Üniversitesi iletişim Fakültesi’ni kazandım.

1995 yılında 1996 yılında da Ankara’nın yerel televizyonu Ostim TV’de kamera karşısında buldum kendimi. 96 dan 2017 ye kadar kameraların karşısındaydım 21 yıl ediyor galiba bu 21 yılın son 10 yılını sabah haber sunarak geçirmiştim. Daha öncesinde muhabirlik yaptım uzun süre. Ankara’da muhabirlik yaptım fakat işte başıma gelenleri biliyorsunuz son 9 aydır da ekranlardan uzağım televizyonları yasakladılar.
Bende hayatta kalmaya çalışıyorum televizyonlar yasaksa sahneler de mi yasak diyorum sahne bulmaya çalışıyorum ve derdimi sahneye çıkıp anlatıyorum. Ankara’yada o yüzden geldim. Zaten bu kez “Anne ben artist oldum” oyunu tamamen ironi içeren bir oyun Anne ben artist olmak durumunda kaldım demek daha doğru belki de. Artist olmadığımı anlatıyorum aslında başıma gelenleri paylaşıyorum seyirciyle ve gidebildiğin her yere de gideceğim Türkiye’de.

Bir önceki yazımız olan Meriç İzgi Kimdir Boyu Kilosu başlıklı makalemizde meriç izgi boyu, meriç izgi eski hali ve meric izgi kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir