Milletvekili Barış Atay Kimdir ve kaç yaşında?

SİYASETÜnlüler

Barış Atay kimdir? Barış Atay kaç yaşında?

TV den oldukça yakından tanıdığımız Oyuncu Barış Atay, geçtiğimiz günlerde yaşanan Millet vekilliği seçimlerinden ardından isminden bahsettirmeyi başarmış durumdadır. HDP’nin Hatay milletvekili olarak meclisteki sandalyesini garantileyen Barış Atay, oyunculuk kariyenin yanı sıra siyaset hayatına da adım atmış oldu.

Asıl adı Barış Atay Mengüllü olan oyuncu, Almanya doğumludur. 22 Eylül 1981 tarihinde gözlerini dünyaya açan Barış Atay, bebeklik dönemlerindeyken ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelerek Antakya’da yaşamaya başladı.
18 yaşına kadar Antakya’da yaşayan ünlü oyuncu eğitim hayatı için 1999 yılında Adana’ya yerleşti. Adana Çukurova üniversitesinin Biyoloji bölümüne yerleşerek eğitimine devam etti Fakat son sınıf öğrencisi olduğu yıllarda ani bir karar alarak okul hayatını olduğu yerde bırakmış ve İstanbul gitmiştir İstanbul’da yepyeni bir eğitim hayatına geçiş yapan Barış Atay, Yeditepe Üniversitesinin tiyatro bölümü sınavlarını kazanmış ve artık tiyatro alanında eğitim almaya devam etmiştir.2004 yılında mezun olarak eğitim hayatını tiyatro alanında taamlamıştır.2011 yılında ise tekrar Kadir Has Üniversitesinde eğitim almaya başlayarak Sinema-TV alanında yüksek lisans yapmıştır.
Eğitim hayatının ardından oyunculuk kariyerine ilk olarak Arka Sıradakiler Saffet karakteri ile adım atmıştır.
Mahzun Kırmızı gül projesi olan ‘Hayat Devam Ediyor’ dizisi ile yıldızı iyiden iyiye parlamıştır.

Barış Atay Kim İle Evli?
8 Mart 2013 tarihinde tıpkı kendisi gibi bir oyuncu ve aynı zamanda yönetmen yardımcılığı da yapmakta olan Beste Sultan Kasapoğluları ile hayatını birleştirmiştir.
Barış Atay, 22 Kasım 2013 tarihinde olumsuz bir durum yaşayarak Redhack operasyonu ile gözaltına gözaltına alındı,3 günün ardından tekrar serbest bırakıldı.

Barış Atay film ve diğer Projeleri nelerdir?
2015 yılında beyaz perdeye giren “Eksik” hem yönetmen hem oyuncu olarak görev aldı.
2013 yılında Kırmızı Yorgunları tiyatro
2007 yılında Bir Anarşistin Kaza sonucu Ölümü, Yeditepe Üniversitesi
2007 yılında Ada, ODDÜ Tiyatro Şenliği
2012 yılında Güzel Günler Göreceğiz sinema filmi
2012 yılında Şubat dizi film

Bir önceki yazımız olan Ali Koç Kimdir Nereli Kaç Yaşında? başlıklı makalemizde ali koc kac yasinda hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Milletvekili Barış Atay Kimdir ve kaç yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir