Nagihan Karadere kimdir aslen nerelidir?

SPOR DÜNYASISurvivorÜnlüler

Survivor Nagihan Karadere kimdir?

Adını Survivor ile duyduğumuz ve kendinden oldukça fazla bahsettirmeyi başaran Nagihan Karadere, göstermiş olduğu performansı ile adeta takipçilerini kendine hayran bırakmış durumda. Gerek yarışmadaki duruşu gerekse yarışlardaki başarısı ile çok sayıda kişinin yakından takip ettiği birisi haline geldi.

Survivor Nagihan Karadere Kimdir? Hayatı Boyunca Ne Tür İşler Yaptı?

27 Aralık 1984 doğumlu olan Nagihan Karadere, Osmaniyelidir. Hayatı boyunca çeşitli spor aktivitelerinde yer almış ve sporsal anlamda çok sayıda başarıya imza atmıştır. Fenerbahçe’nin sporcusu olarak atletizm alanında spor eğitimi alarak çok sayıda yarışmada büyük başarılar göstermiştir.
2003 yılında gerçekleştirilen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası 400mt koşu bandında ilk sırada gelerek altın madalyaya sahip olmuştur. Yine aynı tarihte 4*400 metrelik bayrak koşusunda da gümüş ve bronz madalyalar kazanmayı başarmıştır.
Milli atlet olarak ülkemizi temsil eden Nagihan Karadere, Çin’de düzenlenen Dünya Üniversite Yaz Oyunlarında gümüş madalyayı ülkemize kazandırdı. 400 mt lik engelliler için düzenlenen yarışta bronz madalya sahibi olmuştur.
Nagihan Karadere, 2012 yılında yapılan Yaz Olimpiyatları’nda ki 400 metrelik koşu sırasında hatalı bir çıkış yapması nedeniyle diskalifiye edildi. Başlamak için atılan tabanca sesini beklemeden koşmaya geçince yarışma Nagihan için en başta son buldu. Bu hatası için herkesten özür diledi.
2016 yılının gelmesiyle Survivor 2016 yarışmasındaki yerini alan Nagihan Karadere, yarışmadaki hırsı ve azmi ile dikkatleri kısa sürede üzerine çekmeyi başardı. Yarışmalardaki başarısına rağmen Survivor’ın kuraları gereği diğer şartları karşılayamadığı için Survivor 2016 yarışmasını 1.lik ile tamamlayamadı.

Nagihan Karadere Kimle Evli?

Yarışmanın bitmesinin ardından normal hayatına geri dönüş yapan Nagihan Karadere, eşi tarafından aldatıldığı şoku ile karşı karşıya kaldı. Medyaya haberlerinin sızmasının ardından kızının babası olan Uğur Karadere’den büyük olaylar eşliğinde ayrıldı.
Şuan özel yaşamında erkek arkadaş olarak Şarkıcı Hatice’nin eski eşi olan Ramiz Özbay ile ilişki yaşıyor. İlk eşinden şiddet gören ve tatsız bir son ile boşanan Nagihan, şuan için Ramiz Özbay ile mutlu bir ilişki sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Tarkan Kimdir Nerelidir? başlıklı makalemizde tarkan nerelidir ve tarkanın soyadı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir