Necip Memili Kimdir?

ÇukurOyuncular

Necip Memili Nereli Yaşı Boyu?

Birçoğumuzun “Yaprak Dökümü” ve “Hanımın Çiftliği” adlı TV Dizilerinden tanıdığı Necip Memili 27 Mayıs 1980 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.83 m Kilosu ise 71 kg’dır. Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına atılan Memili makine montaj üzerine kurulu bir atölyede çalışmaya başladıysa da istediği hayatın bu olmadığına karar verip üniversite sınavlarına hazırlanmaya başlamıştır.

1999 yılında Adana Seyhan Belediye Tiyatrosu’nda amatör olarak oynamaya başlamıştır. Bu süreçte üniversite sınavlarına hazırlanarak sınava girmiş ve 2003 yılında hak kazandığı Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 2007 yılında hiç yıl kaybı olmaksızın başarıyla tamamlayıp mezun olmuştur.

Mezun oluşunun ardından İstanbul’a giden oyuncu Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmış, çocukluk arkadaşı Caner Cindoruk’la beraber Savaş Dinçel’in yazmış olduğu “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı tiyatro oyununda rol almıştır.

Rol Aldığı Yapıtlar

Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanmış olan ve 2007-2008 yılları arasında Kanal D kanalında yayımlanan Yaprak Dökümü adlı dizide Erkan isimli karakteri canlandırmıştır. 2009-2010 yıllarında ise Orhan Kemal’in romanından alınan Hanımın Çiftliği dizisinde Zaloğlu Ramazan karakterine can veren Necip Memili bu dizideki rolüyle dikkatleri üzerine çeken bir oyunculuk ortaya koymuştur. Moda Sahnesinde Bira Fabrikası isimli oyunda 2015 yılında rol alan Memili daha birçok tiyatro ve dizide rol almıştır.  Bu biyografinin yazıldığı sıralarda Çukur dizisinde Cumali Koçavalı olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.

Yer Aldığı Bazı Projeler

Hakkını Helal Et
Bez Bebek
Gece-Gündüz
Kukuriku: Kadın Krallığı
Nene Hatun
Sümela’nın Şifresi

Bir önceki yazımız olan Dilan Çiçek Deniz Kimdir? başlıklı makalemizde Dilan Çiçek Deniz aslen nereli, Dilan Çiçek Deniz boyu ve Dilan Çiçek Deniz kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir