Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli

Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli
OyuncularŞarkıcılarÜnlülerYouteberlar

Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli

29 Ocak 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Oğuzhan Uğur son zamanların ilgi duyulan kişiler arasında olmaya devam ediyor.
Oğuzhan Uğur’un boyu da biyografisi kadar merak edilen konulardan biridir. Çok az kaynakta bu bilgi bulunmaktadır. Boyu 1.71cm’dir.
Youtube üzerinden yayınladığı kısa videolar ışığında birçok kitleye ulaşarak tanınmaya başlıyor ve 2011 yılında Ağır Abi filminin yönetmenlik ve senaristlik görevini üstleniyor. Bunun devamında da 2012 yılında Çok Şükür isimli ilk stüdyo albümünü yayınlamasıyla sahnelere adımını atıyor.

Genç kitleyi yakalayan Oğuzhan Uğur, Murat Dalkılıç’ın da Leyla isimli klibinin yönetmenliğini yapmıştır. İkili başarılı bir

Oğuzhan Uğur Kimdir Nereli

projenin ardından düet yapma kararı alarak Mağlubiyet isimli bir düet parça çıkarmıştır. Müzisyen, yönetmen, senarist olarak tanınan Oğuzhan Uğur Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümü mezunudur. Okul döneminde de birçok kısa film, belgesel çekimi yapan sanatçı bir dönem Osman Sınavında asistanlığı yaptı. Oyunculuk olarak da projelerde kendini gösteren sanatçı 2015 yılında Pişt, 2016 da ise Bizans Oyunların da yer aldı.

Oğuzhan Uğurun Çalıştığı Ünlü İsimler
Oğuzhan Uğur birçok kişinin de tanıdığı ünlü isimler ile çalışmalarını sürdürüyor ve kariyer gelişimine yeni basamaklarla devam ediyor. Bir dönem Mustafa Şevki Doğan, Osman Sınav gibi ünlü ve başarılı yönetmenlerin yanında asistanlık yapıyor. Sonra ise Murat Dalkılıç ile bir araya geliyor ve onunla da müzisyenlik alanını paylaşıyor.

Oğuzhan Uğur Projeleri
Herkesin  hayranlığı ve tanışıklığı Youtube üzerinde bulunan BabalaTv kanalında paylaştığı videolar sayesinde oluyor. Küçük bir kitleyle başlayan kariyer adımı bugün çok geniş bir kitleye sahip ve büyümeye devam ediyor. Erkek kardeşi Tuğrul Uğurun da yönetmen olarak yer aldığı Onedio ekibi ile anlaşıyor ve video çekimlerini hayranlarıyla paylaşmaya devam ediyor. Enerjisi, bitmek tükenmeyen ve sıkmayan sohbeti, Türkiye’de verdiği konserleri, üslubu ile kariyer hayatına başarılı bir şekilde devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Yavuz Çetin kimdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir