Öykü Gürman Kimdir Nereli?

Öykü gürman hakkında bilgi
DizilerSen Anlat Karadeniz

Öykü Gürman Kimdİr?

Geçtiğimiz dönemlerde Yavuz Bingöl ile evliliğini noktalayan Öykü Gürman, şu aralar neler yapıyor kaç yaşında gibi merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilmek için Öykü Gürman biyografisine göz atabilirsiniz.

4 Ağustos 1982 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da doğan Gürman, Berk Gürman adında bir ikiz kardeşe sahiptir. Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisi onun müzik alanında çeşitli eğitimler almasına neden olmuştur.

Öykü Gürman Eğitim Hayatı

Öykü Gürman İlkokul eğitimini Özel Efdal Ana ve İlkokulunda bitirmiştir. Ardından İstek Vakfı Acıbadem Lisesine giderek eğitim hayatını devam ettirmiştir. Daha sonra ise Pera Güzel Sanatlar sınavını kazarak güzel sanatlar olarak eğitim hayatına devam etmiştir.

Eğitimini tamamladıktan sonra özel olarak keman dersleri almaya başladı. Solistlik hayatına adım atarak çeşitli okul konserlerinde sesini duyurmaya başladı.

2001 tarihinde ise İstanbul Teknik Üniversitesi ne ait Türk Musikisi Devlet Konservatuvar bölümünde yer aldı ve burada keman ve şan alanında başarısını taçlandırdı.

2007 tarihinde ise kardeşi Berk Gürman ile bir düet yaparak “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısını ortaya çıkarttılar YouTube’a koydukları video sayesinde tıklanma rekorları kırarak tüm Türkiye’ye kendilerini tanıtmış oldular.

Öykü Gürman Projeleri Nelerdir?

2007 tarihine gelindiğinde ilk albümleri olan” KISMET” i piyasaya sürdüler. 2009 tarihinde is yılında 2. Albüm olan “İKİ ARADA” ile takipçilerine birbirinden özel şarkıları sundular

2008 de Hürriyet Altın Kelebek ödülünü Evlerinin Önü Boyalı Direk ile almayı başardılar.

2009 yılında Kral Tv ve Magazin Gazetecileri Derneğinin düzenledikleri “yılın en iyi çıkış yapan grubu ve yorumcusu olarak ödüle layık görüldüler.

TRT1 de 2011 de yayına giren “Boyalı Direk” adlı müzik ve söyleşi programında sunuculuk yaparak büyük bir başarıya imza attı.

Geçtiğimiz dönemlerde türkücü yavuz Bingöl ile evlendi ve tatsız bir biçimde evliliklerine son vermek durumunda kaldılar.

2014 yılında ise “Urfalıyım Ezelden” dizisiyle ekranlarda boy göstermeye devam etti. “Sen anlat Karadeniz” dizisi ile şu sıralar en çok izlene dizi olarak başrolde rol alıyor.

Bu biyografinin yazıldığı günlerde Sen Anlat Karadeniz dizisinde Asiye karakterine can vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Çukur Komiser Emrah Kimdir? Alper Duymaz Boyu Kaç? başlıklı makalemizde alper duymaz kaç yaşında, komiser emrah bodrum masalı ve komiser emrah kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir