Pelin Öztekin Kimdir Nereli?

Koca Koca YalanlarÜnlüler

Pelin Öztekin Kilosu, boyu, yaşı ?

Pelin Öztekin 1987 yılında doğmuştur. Doğum yeri ise Kocaeli’nin İzmit ilçesidir. Şuan 75 KG olan Öztekin daha önceleri 150 KG civarındaydı. Babası ünlü bir tiyatrocu olan ve çok sevilen Rasim Öztekin’dir.

İlkokulunu ve sonrasında ise ortaokulunu İstanbul’da yer alan Nurettin Teksan okulunda okumuştur. Sonrasında ise liseyi Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Buradan mezun olmuştur. Liseyi bitirmesinin ardından ünlü oyuncu olma yolunda ilk adımlarını atmıştır.

Televizyonda yayınlanan ‘’Hayat Bilgisi’’ dizisinde rol almaya başlamıştır. İlk rol aldığı televizyon dizisi ‘’ Hayat Bilgisi’’ olmuştur. Sonrasında ise 2006 yılına gelindiğinde daha farklı bir formatta olan BKM Mutfak oyuncu kadrosuna katıldı. Burada rol almaya başladı.

Atölyede aldığı eğitim sürecinin sonunda başarılı bir tiyatro oyuncu olan Pelin Öztekin farklı birçok tiyatro oyununda rol almaya başlamıştır. 2007 yılında gelindiğinde ise Haldun Dormen’in yazdığı ve sonrasında ise yönettiği ‘’Hisseli Harikalar Kumpanyası’’ oyununda Şebnem karakterini canlandırmıştır. Bu rolde bayağı ünlenen Pelin Öztekin’in hayran kitlesi artmıştır.  Şu şıralar Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan karakterini oynamaktadır.

Pelin Öztekin Kilosu ve Nasıl Kilo Verdi?

Ünlü Oyuncu 2012 yılında ‘’Benzemez Kimse Sana’’ programına yarışmacı olarak katılım gerçekleştirmiştir. Sonrasında ise seneler 2014’ü gösterdiğinde bıçak altına yatmıştır. Mide ameliyatı geçirmiş ve kilo verme operasyonu yaptırmıştır.

6 ay geçtikten sonra 153 kilogramda 100 kilograma kadar düşmeyi başaran ünlü oyuncu birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Son olarak 2015 yılının Şubat ayına gelindiğinde ise 25 kilo daha vermiş ve 75 kilogram olmuştur. Büyük azmi birçok insan için önemlidir ve öncü olmuştur. Pelin Öztekin’in şuaınki kilosu 75’dir. Boyu ise 169 cm’dir.

Ünlü oyuncunun doğal saç renginin ise kahverengi olduğu söylenebilir. Göz rengi ise mavidir. 31 yaşında olan ünlü oyuncu Kıvanç Baran Aslan ile aşk yaşamaktadır. Sevgilisi ile iyi bir ilişkisi olduğu bilinmektedir.

Farklı birçok rolde görev alması sebebiyle günümüzde kaliteli ve işini iyi yapan tiyatro sanatçıları arasında yer alan Pelin Öztekin’in farklı rollerde de yeniden sahnelerde aldığı ve alacağı biliniyor. Azmi ve eşsiz oyunculuğu ile insanların dikkatini çeken ünlü oyuncu birçok kişiye kilo verme konusunda da ilham kaynağı olarak bilinmektedir.

Pelin Öztekin’in İnstagram adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evrim Alasya Biyografisi başlıklı makalemizde evrim alasya boyu, evrim alasya kaç kilo ve evrim alasya oynadığı diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir