Perihan Savaş Kimdir Biyografisi

Perihan Savaş Nereli Kaç Yaşında, Kilosu, Biyografisi, Kimdir?

Perihan Savaş doğum tarihi nedir sorusuna 14 Haziran 1955 tarihinde dünyaya gelmiştir şeklinde cevap verebiliriz. Boyu kaç, ve kilosu kaç soruları 1,65 metre boyunda olan ünlü oyuncu 56 kg ağırlığa sahiptir olarak cevap bulmaktadır. Gözleri ve saçları ise koyu kahverengidir. Annesinin adı Fahrünnisa Hanım olan Perihan Savaş ilk olarak eğitimine Şehzadebaşı İlkokulu’nda başlamıştır.

Buradaki başarılı eğitiminin ardından Ahmet Rasim Ortaokulunda eğitimine devam etmiştir. Buradan sonra eğitimi sonlanmıştır. Perihan Savaş 5 yaşında iken ilk olarak tiyatro ile tanışmıştır. İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde görev almaya başlamıştır. İlk rolünü burada oynamıştır.

Sonrasında ise tiyatro çalışmalarına devam etmiştir. 1970 yılına gelindiğinde ise ‘’Küçük Prenses, Romeo’’ gibi birçok oyunda görev almıştır. Ayrıca Kibarlık Budalası da bilinen önemli oyunlarından birisidir. Tiyatrodan sonra ise TV programlarında ve dizilerinde rol almaya başlamıştır. Yıl 1986’ya geldiğinde ise ‘’Su’’ filminde görev almıştır. Perihan Savaş, Kadir İnanır ile bu filmde rol almıştır. Ünlü oyuncu başarılı bir performans sergilemiştir.

Perihan Savaş Evli mi Özel Hayatı Hakkında Bilgi

Türker İnanoğlu’nun kardeşi olan ve babası Sezer İnanoğlu olan Berker İnanoğlu ile bir ilişkisi olmuştur. 1974 yılında ‘’Sezercik Küçük Mücahit’’ adlı film çekimlerinde tanışmışlar ve sonrasında birliktelik yaşamışlardır. Bu birliktelik ise 4 yıl sürmüştür.

Sonrasında ise Perihan Savaş ile İbrahim Tatlıses birliktelik yaşadı. 1 Haziran 1987 yılında ise Yılmaz Zafer ile evlenmiştir. İbrahim Tatlıses’ten Melek Zübeyde adında bir kızı olmuştur. Yılmaz Zafer ile olan evliliğinden ise Savaş Zafer adında bir oğlu oldu. 56 Yaşına geldiğinde ise sene 2011 iken iş adamı ve Galatasaray’ın Eski yönetim kurulu üyesi olan Derya Taşdelenler ile evlenme kararı almıştır. Fakat son anda bu karardan vazgeçmiştir.

Görev Aldığı Filmler Ve Diziler

Yakın tarih incelendiğinde 2018 yılında ‘’Çukur’’ dizisinde yer aldığı göze çarpıyor. Aynı zamanda sinema film olarak ise ‘’Yalnız Hayaller Kaldı’’ ve ‘’Gerçek Kesit:Manyak’’ filmlerinde rol almıştır. Bunlara ek olarak geçmiş yıllarda ise ‘’Girdap, Aşkın 5 Hali, Bedel, Gulyabani, Size Deniz Getireceğim, Dursun Çavuş’’ gibi dizi ve filmlerde rol almıştır. Birçok kişinin beğenisi toplayan oyunculuk sergileyen Perihan Savaş onlarca dizi ve filmde rol almıştır.

Bir önceki yazımız olan Ezhelin Sevgilisi Ecem Güvenciler Kimdir? başlıklı makalemizde ecem güvenciler, ezhelin sevgilisi ecem ve ezhelin sevgilisi ecem instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir