Sezen Aksu Kimdir Nereli?

Kimdir Nereli Doğum Tarihi?

Yılların eskitemediği nadide sanatçılarımızdan biri olan Sezen Aksu’nun kaç yaşında olduğu halk arasında oldukça merak edilen bir konu halini almıştır. Enerjisi ve anlam yüklü besteleriyle yılların eskitemediği değerli sanatçımız 1954 doğumludur.

64 yaşında olmasına rağmen yaşama enerjisiyle halk tabanında çok geniş kitlelere

hitap ederek Tabiri caizse Türkiye içinde herkesin gönlünde bir parça yer edinmiş bir insandır. Sezen Aksu Denizli Sarayköy’de dünyaya gelmiştir, babası Rizelidir. Minik serçenin babasının mesleği matematik öğretmenliğidir.

3 yaşına kadar hayatını Denizli’de geçirmiştir ancak daha sonra İzmir’e taşınmaları gerekmiştir. 20’li yaşlarında plak çıkartmak için İstanbul’a yerleşmiştir. Birçok kez evlilik yapıp boşanmak zorunda kalmıştır. Bu evliliklerden İlki Hasan Yüksektepe ile olan kısa bir evliliktir bu evliliği bittikten sonra Ali Engin Aksu ile tanışmış ve evlenmiştir.Aksu soyismi bu evliliğinden kalmıştır.

Daha sonra Ali Engin’den boşanıp 1980 yılında Sinan Özer ile evlenmiş ancak bu evliliği de boşanma ile sonlanmıştır ve daha sonra mesleği gazetecilik olan Ahmet Utlu ile evlenmiş ve bu evliliği de 1997 yılında bitmiştir Sezen Aksu sadece ses sanatçısı değil ayrıca bestekardır. Birçok sanatçıya besteler satmış ve her bir bestenin hakkını vermiştir. Zira yaptığı tüm besteler hit şarkılar olmuştur.

Aynı şekilde müzik sektörüne birçok isim de kazanmıştır ve bugüne kadar birçok ülkede konser vermiştir. Binli sayıları geçen konserlerle yıldızını parlatmış ve halen eski işleri ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Bu paylaşımları doksanlı yıllara kadar inmesine rağmen günümüz sanatçılarından daha fazla dinlenmekte ve popüler olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ersay Üner Kimdir Nereli? başlıklı makalemizde ersay üner bilgi ve ersay üner burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir