Tarkan Kimdir Nerelidir?

ŞarkıcılarŞarkıcılarÜnlüler

Tarkan Kimdir

Altı çocuklu bir ailenin 5 inci çocuğu olarak Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesi ile birlikte Türk iyeye yerleştikten sonra müzik alanında kendisini geliştirmek için ilk başlarda Türk Müzikisini öğrenmek için eğitim hayatına başlamıştır. Ailesi aslen Rizeli olmaktadır.
Tarkan’ın Fiziki Özellikleri
Gerçek adı Tarkan Tevetoğludur.
17 Ekim 1972 doğumlu sanatçı 46 yaşındadır.
1.73 cm boyunda ve 67 kilo ağırlığındadır.
Yeşil gözlere sahip, siyah saclıdır.
Almanya’nın Frankfurt şehrine bağlı Alzey kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Rizelidir.
Müzik alanındaki yükselişi
Üsküdar fiziki cemiyetindeki bitimini tamamladıktan sonra Mehmet Söğüt oğlu ile tanışır. İlk plak anlaşmasını yaparlar ve 1992 yılında “yine sensiz” adlı kliple hayranlarının karşısına çıkar.”kıl oldum, ölürüm sana ve şımarık” şarkısı ile kendini iyice tanıtmıştır. Şımarık şarkısı Fransız müzik şirketlerinde 3. Sırayı almıştır.1999 yılında Word Music Awards’tan “en çok satan Ortadoğulu şarkıcı” unvanını almıştır.
2000 yıllarında “Dudu dudu ve kuzu kuzu “ adlı çalışmaları ile Türkiye de en fazla dinlenen şarkıcı unvanını almayı başarmıştır.2014 yılında harbiye acık hava konseri ile rekor kırmıştır.9 gün süren konser Tarkan’ın Mega star olduğunu tekrardan kanıtlamıştır. Ayrıca başarılı sanatçının Türk Sanat Müziği alanında da başarılı eserleri bulunmaktadır.
Tarkan’ın Albümleri
Yine Sensiz 1992
Aacaypsin-1994
Karma-2001
Dudu dudu-2003
Come claser-2006
Metamorfoz-2007
Adımı Kalbine Yaz-2010
Ahde Vefa -2016
10-2017

Bir önceki yazımız olan Nusret Kimdir ve Nereli? başlıklı makalemizde nusret biyografi bilgi, nusret boyu ve nusret gökçe nereli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir