Vartolu Öldü mü? Vartolu Saadettin’i Kim Öldürdü?

Çukur

Vartolu Öldü mü?

Pazartesi akşamlarımızı keyiflendiren ama son sahneleriyle de meraktan koyan efsane dizi Çukur yine yaptı yapacağını. Bu haftanın merak konusu ise kuşkusuz; “Vartolu Saadettin Öldü mü?” sorusu. Elbetteki bunun cevabını gelecek haftaki bölümde göreceğiz. Fakat bizlerin ön gördüğü bir şeyler var ve birazcık beyin fırtınası yapalım diyoruz.

 

 

 

 

Teori 1: Vartolu gerçekten de öldü. (%30 ihtimal)

Geleneksel bir sözümüz vardır. 100 yıl sonra da banko atasözü olacak bu: “Abi başrol ölürse dizi biter, saçmalama.”

Ama öte yandan da Kurtlar Vadisi dumurluğu var üzerimizde. Noldu Çakır öldü de dizi mi bitti? Kim bilir belki bir dumurluk meydan muharebesi de Çukur’da yaşarız. Ama pek yinede pek ihtimal vermiyorum.

Teori 2: Ölen Vartolu değil Kasım idi yada bir başkası. (%70 ihtimal)

Celasun’dan kıllanan sadece Medet değil bence. Bu nedenle ya Vartolu durumu sezip ona göre bir numara yaptı. Yada tesadüfi olarak araba ile kaçmaktan vazgeçti. Yada kim bilir Celasun iki taraflı oynayıp ağasına pas atmıştır.

Şimdi diyeceksiniz ki Kasım’dan niye şüphelendin? Birincisi Kasım’ın öleceği açık ve net ortada. Öte yandan Koçovalı Team Kasım’ı istiyor. Daha öte yandan ise çatışmanın içinde beleşten ölecek adama ihtiyaç var. Haftaya Çukur Kasım öldü derlerse şaşırmayın. Yada çok hayalperestim. Sanırım öyleyim, geçiniz. Bu senaryo tutmaz. 🙂 Ama Vartolu ölmedi ahan da buraya yazıyorum.

Hem Vartolu ölmüş olsa Medet metanetle tabutu taşımaz, Celasun da orada durmazdı daha!

Bu arada Vartolu’nun hakkında bilmediklerinizi linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.  Vartolu Saadettin Kimdir?

 

Vartolu Saadettin’i Kim Öldürdü?

Bir diğer soru ise arabaya saldıranlar kimlerdi? Bununda yanıtını sizlerden yorum olarak bekliyorum. Haftaya bir başka Çukur karmaşasında görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Çukur Yamaç Koçovalı Kimdir Nereli Boyu Yaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 thoughts on “Vartolu Öldü mü? Vartolu Saadettin’i Kim Öldürdü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir