Xece Herdem Kimdir ?

ŞarkıcılarŞarkıcılar

Xece Herdem kaç yaşında sorusuna cevap ile başlayan makalede Xece Herdem boyu, kilosu gibi kişisel bilgilere de değinilecektir.

Aslen Kahramanmaraşlı Xece Herdem’in doğum tarihi 1993’tür. Tam tarih bilgisine ulaşılamamıştır. Bu tarihte Mersin’de dünyaya gelmiştir. Kürt Alevi’si olan müzisyen, Kürtçe ve Türkçe olarak seslendirdiği bir çok şarkı ile gençlerin ilgisini çeken bir isim olmuştur.

Daha çok özgün türdeki şarkıları seslendiren Xece Herdem’in boyu ve kilosu hakkında bir bilgi internet ortamında bulunmamaktadır. Ancak tahminen boyu 1.65 m civarlarında kilosu ise 60 kg dolaylarındadır.

Maraş katliamından kurtulmak için Mersin’e göç etmişlerdir. Kendisini Kürt Alevi olarak tanımlamaktadır. Gerçek adı Hatice’dir. Ancak yerel dilde Hatice ismine Xece diye seslenirler.Bu yüzden Xece Herdem olarak sanatını icra etmektedir.

Müzik ile ilişiği çok küçük yaşlarda başlamıştır. Henüz 10 yaşına girmeden Selda Bağcan’ın “Dön Gel Birtanem” eserini söyleyerek dikkat çekmiştir. Genellikle Cover yapan müzisyen aldığı şan eğitimi ile kendini günden güne daha da geliştirmiştir.

Evrensel müziğin yüceliğini savunan hele Xece Herdem birçok dernekte sahne alarak sahne deneyimini geliştirmiştir. Başarılı sanatçı daha çok Kürtçe müziğe yönelmektedir ve Kürt müziğini de yükseltmek büyük bir hayalimdir demektedir. Mütevazi kişiliği ile yükselen sanatçımız albüm hazırlığındadır.

Bir önceki yazımız olan Melek Mosso Kimdir ? başlıklı makalemizde melek mosso, melek mosso biyografi ve melek mosso yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir