Yavuz Çetin kimdir?

Şarkıcılar

Yavuz Çetin kimdir?

Yavuz Çetin, Türk Rock Müziği denince ilk akla gelen isimlerden biridir. Ünü gitarist hem söz yazımı konusunda hem de yaptığı besteler ile tarzını ortaya koymuştur.
Yavuz Çetin son dönemlerde yaşadığı bazı ruhsal ve psikolojik sorunlar nedeniyle 15 Ağustos 2001 yılında İstanbul Boğaz Köprüsü’nden atladı ve hayata gözlerini yumdu.
Bu olumsuz olay hayranları tarafından büyük bir üzüntü ile karşılandı. Uzun süre unutulmaz acı bir olay olarak hafızalara kazındı.

Ünlü gitarist Yavuz Çetin, 1970 de Samsunda doğdu. Babasının gazetecilik mesleği yapmasından dolayı uzun yıllar farklı illerde yaşama durumunda kaldılar. Çocukluk dönemlerini başka başka illerde yaşadı.Yavuz Çetin
Müziğe olan özel ilgisi onu çok özel noktalara getirdi. Cura enstrümanı ile müzik hayatına ilk adımı atan Yavuz Çetin, çok sayıda farklı enstrümanı çalmayı öğrenmiştir. En çokta gitara olan ilgisi onun bu yönde gelişmesine neden oldu özel gitar derslerini ünlü hocalardan almaya başladı.15 l, yaşlarda elektrogitar ile önemli adımlar atmaya başladı.

Yavuz Çetin Eğitim Hayatı

Yavuz Çetin İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde ki eğitim hayatını oldukça başarılı bir şekilde tamamladı. Okul yıllarında Ercan Saatçi ile ortaya çıkardıkları I Will Cry adlı parça ile bir anda tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Bu başarıları onları Hey dergisinin yarışmasında birinci yaptı.
Lise eğitimini tamamladıktan hemen sonra Marmara Üniversitesine ait Müzik Bölümündeki yerini aldı. Üniversite yıllarında karşısına çıkan Yıldız Üniversitesi müzik yarışmasında kurdukları Labirent adlı grup ile 1.liği göğüsledi. Yarışma birinciliğinin ardından okul hayatına devam edemeyen Yavuz Çetin, müzik çalışmalarına ağırlık vererek bu yönde kendini geliştirmeye karar verdi.

1990lı yıllarda cover grubu Blue Blues Band’i kurarak 70 li yıllarının popüler parçalarını seslendirdiler. Her defasında gitarıyla birbirinden özel parçalar seslendirdi.

Yavuz Çetin Kim İle Evli?

Yavuz Çetin, 1992 de Didem Çetin ile dünya evine giriş yaptı.

Bir önceki yazımız olan Yıldız Tilbe Kimdir Nereli? başlıklı makalemizde yildiz tilbe kimdir, yıldız tilbe biyografi ve yıldız tilbe ile sezen aksu arasındaki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir