Yıldız Tilbe Kimdir Nereli?

yıldız tilbe kimdir
Şarkıcılar

 Yıldız Tilbe Kimdir Nereli?

Yıldız Tilbe 16 Temmuz 1966 doğumludur. İzmir’in Konak ilçesi Gültepe mahallesinin arka sokakların da doğmuş olan sanatçı altı kişilik bir ailenin en küçük çocuğudur. Altun hanım ve Ali beyin küçük kızları olan sanatçı Yadigâr adıyla aile içinde biliniyor. Ortaokul da okul hayatına son vermek zorunda kalan sanatçı çok küçük yaşlardan beri şarkı söylüyor. On sekiz yaşından küçük olmasına rağmen evlilik gerçekleştirdi ve bir kız çocuğu sahibi oldu. İzmir de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başladı. Sezen Aksu’nun Yıldız Tilbe’nin sesini duyup dinlemeye

 başlamasıyla Tilbe için ilk adım atıldı. Sezen Aksu’nun vokalistlik teklifini kabul eden Yıldız Tilbe İstanbul’a gelmiştir. Daha sonra Sezen Aksu’nun evine taşındı. Bir süre çalıştıktan sonra Sezen Aksu ile yollarını ayırmış ve İstanbul’da gece kulüplerinde şakı söylemeye devam etmiştir.

Bir televizyon programında solistlik teklifi almasına üzerine televizyon hayatına da başlamış oldu. Programda tanınmasıyla sık sık albüm teklifleri almaya başladı. 1994 yılında Delikanlım şarkısıyla ilk klibini çekmeye başlıyor. Sonrasında 1996 yılında narkotik şube tarafından evine yapılan baskınla beraber bulunan esrardan dolayı sanatçı üç gün gözaltında tutuluyor. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde tedaviye başlıyor ve tedaviden sonra da aşk, hüzün, ayrılık konularının işlendiği parçalar yazmaya başlıyor. Tüm bestelerinin sözleri de kişileri etkileyen bir yapıda bulunuyor.

Yıldız Tilbe’nin Kişiliği

Neşeli, bir o kadar duygusal, hayatın iniş ve çıkışlarını birebir yaşamış olan sanatçı halk tarafından her zaman çok ilgi görüyor ve çok seviliyor. Yıldız Tilbe şimdiler de İstanbul da hayatını sürdüren sanatçının on beşi aşkın albümü var. Tüm şarkıları da hayranları tarafından çok beğenilmiş olup ilgi ile takip ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Alişan'ın Eşi Buse Varol Kimdir Nereli ? başlıklı makalemizde alisanin esi buse kimdir, buse varol kimdir ve buse varol nereli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir